pasieka u jędrusia

Zamówienie powyżej 250zł, wysyłka gratis

O co chodzi z tym kremowanym miodem?

W tym roku rozpoczęliśmy projekt kremowania miodów wczesnowiosennych, pomysł powstał dzięki pytaniom klientów, czy takie produkty posiadamy lub czy będziemy posiadać. Plan na wprowadzenie kremowanych miodów był, ale nie spodziewaliśmy się, że tak szybko go rozpoczniemy.

I tak, dzięki naszym klientom, oferta produktów w tym roku powiększyła się właśnie o kremowane miody wczesnowiosenne, a żeby nie było nudno i żeby każdy mógł znaleźć swój smak, postanowiliśmy urozmaicić kremowane miody o smaki takie jak:

  • Liofilizowana borówka,
  • Liofilizowana pomarańcza,
  • Liofilizowane jabłko z cynamonem,
  • kurkuma z pieprzem cayenne,
  • rokitnik  z pyłkiem pszczelim,
  • cynamon,
  • algi morskie,

Ale o co chodzi z tym kremowaniem miodu i czy miód przez to nie straci walorów smakowych i właściwości zdrowotnych ?

Aby poddać miód procesowi kremowania niezbędna jest kremownica, dzięki której możemy skremować nasz produkt w powtarzających się cyklach  – „praca – postój”. Sam proces kremowania trwa od 24 do 48 godzin. Łączymy miód skrystalizowany z miodem płynnym w odpowiedniej proporcji. Po całym cyklu miód ma gładką konsystencję (konsystencja masła), dzięki czemu łatwo go rozsmarować na toście.

Miód który został podany procesowi kremowania nie ulegnie krystalizacji, dzięki czemu zawsze będziemy cieszyć się gładką i miękką konsystencją produktu. Do kremowania miodu najczęściej używa się miodów wczesnowiosennych wielokwiatowych lub miodu rzepakowego.

Klienci którym proponujemy nasz nowy wyrób często pytają o właściwości odżywcze, obawiając się, iż podczas kremowania miód je traci. Oczywiście jest to słuszna obawa, kremowany miód nie traci właściwości odżywczych podczas procesu kremowania. Kremowany miód od miodu różni się tylko gęstością i konsystencją. Ponieważ nasze produkty nie są tylko czystymi kremowanymi miodami, a produktami z dodatkiem liofilizowanych owoców, to pytanie o dodatkowe wartości odżywcze będzie słusznym pytaniem. O właściwościach zdrowotnych przeczytacie w dalszej części.

Zacznijmy od samego kremowanego miodu. Miód poddany procesowi kremowania, to po prostu miód, ale o innej konsystencji. Zmienia się tylko konsystencja miodu i wartości odżywcze które mamy w miodzie, pozostają również w kremowanym miodzie.

I tak kremowany miód bogaty jest o białko, witaminy (A, B1, B2, B6, B12, C), minerały oraz enzymy. Dzięki właściwością antybakteryjnym łagodzi ból gardła i kaszel. Dzięki potasowi i acetylocholinie poprawiają wydolność serca. Jak widzisz wszystkie właściwości zdrowotne są zachowane po procesie kremowania.

Liofilizowane owoce, czy są zdrowe? Otóż TAK! Zachowują wszystkie cenne mikroskładniki: białko, tłuszcze, węglowodany i składniki mineralne. W owocach liofilizowanych niema konserwantów, podczas procesu liofilizacji się ich niestosuje. Produkty liofilizowane są bezpieczne mikrobiologicznie, dzięki zredukowanej ilości wody można je przechowywać nawet do 25 lat. A oprócz tego, wyglądają pięknie, zachowują naturalny smak.

A czy dodatek w postaci liofilizowanej maliny, borówki czy pomarańczy nada właściwości zdrowotnych kremowanemu miodu, TAK! Ponieważ owoce liofilizowany jak pisaliśmy wyżej, nie traci swoich właściwości, dzięki czemu nada naszemu produktowi dodatkowych wartości, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie.

Miód malinowy, jabłkowy, borówkowy czy cynamonowy świetnie sprawdzi się jako dodatek do herbaty, ale pamiętaj herbata musi by schłodzona, żeby produkt nie stracił swoich właściwości.

Także nie ma się nad czym zastanawiać i próbować urozmaicić sobie smak herbaty, nudnej wody czy śniadania. Myślę, że takim kremowanym miodem o smaku maliny podpijecie serca swoich dzieci 😉 są kolorowe, smaczne i nie spływają z kanapek.